Instytut Cervantesa

INFORMACJA O INNYCH WARSZTATACH - PO ZA INSTYTUTEM CERVANTESA - KLIKNIJ TUTAJ

 WARSZTATY TAŃCA W INSTYTUCIE CERVANTESA W WARSZAWIE

SEMESTR JESIEŃ 2019 / ZIMA 2020
 

 

 

 

 UWAGA!!!

ZAPISY  RUSZYŁY!!! WARSZTATY TAŃCA FLAMENCO ORAZ TECHNIKA CIAŁA & KASTANIETY

zgłoszenia: warsztat@ntf.pl

ilość osób w grupie max 10

Zajęcia semestru jesienno – zimowego odbywają się od 8 października 2019 do 6 lutego 2020 roku

 • Wtorek 18.00 start 8 października 2019
 •  
 • Wtorek 19.30 start 15 października 2019
 •  
 • Środy start 16 października 2019
 •  
 • Czwartki  start 17 października 2019

 

 

Wtorki 18.00-19.15

Flamenco z podstawami (dla osób mających podstawy tańca flamenco)

Tanguillos z kapeluszem

Technika tańca i choreografia w stylu tanguillos. Tanguillos jest stylem flamenco wywodzącym się z portowego miasta Andaluzji – Kadyksu. Charakter tańca jest wesoły, kpiarski, bywa nawet odrobinę pikantny. Tanguillos swój charakter zawdzięcza karnawałowi świętowanemu w Kadyksie, w trakcie którego jest wykonywany. Tradycyjnie często tańczony z kapeluszem. Tanguillos jest rytmem powiązanym z tangos flamencos, jednak jest od niego bardziej zróżnicowany. Na pierwsze zajęcia warsztatu nie jest wymagany kapelusz – w trakcie zajęć uczestnicy otrzymają niezbędne wskazówki. Warsztat obejmuje 14 lekcji po 75 minut każda.

jeden warsztat - 14 spotkań po 75 min każde : 420 zł (obowiązują aktualne rabaty Instytutu Cervantesa)

 

Wtorki 19.30-20.45

Flamenco z elementami techniki clásico español poziom średni niski (dla osób powyżej 2 lat regularnej nauki)

Alegrías

Alegrias to taniec rodem z Kadyksu. Tradycyjnie alegrías należy do popisowych tańców ze względu na swój zróżnicowany charakter. Posiada zarówno części wesołe, liryczne, jak i partie rozbudowanego stepu. W ramach rozgrzewki prowadzone będą elementy ćwiczeń z techniki clásico español wspomagające naukę części wesołych alegrías. Część choreografii stanowiąca partię rytmiczną zostanie wzbogacona o typową dla alegrías pracę ze spódnicą. W ramach zajęć prowadzona będzie zarówno technika, jak i choreografia. Warsztat obejmuje 13 lekcji po 75 minut każda.

jeden warsztat - 13 spotkań po 75 min każde : 390 zł (obowiązują aktualne rabaty Instytutu Cervantesa)

 

Czwartki 18.00-19.15

Flamenco poziom „Od Zera” (dla osób zupełnie początkujących)

Sevillanas /Fandangos

Podstawy tańca flamenco z wykorzystaniem elementów jednego z najbardziej popularnych tańców Andaluzji – sevillanas. Pogodny charakter, połączenie temperamentu i gracji wyróżniają zarówno sevillanas, jak i fandangos – oba style flamenco, najsilniej kojarzone z Hiszpanią, stanowić będą temat zajęć. W ramach zajęć prowadzona będzie zarówno technika jak i chorografia. Warsztat obejmuje 13 lekcji po 75 minut każda.

jeden warsztat - 13 spotkań po 75 min każde : 390 zł (obowiązują aktualne rabaty Instytutu Cervantesa)

 

Czwartki 19.30-20.45

Tangos Flamencos

Podstawy tańca flamenco – styl tangos flamencos. Ten żywiołowy i zmysłowy styl daje doskonałą możliwość poznania jednego z podstawowych rytmów flamenco oraz doświadczenia przez uczestników zajęć, w jaki sposób rytm organizuje całość tanecznego wyrazu zaczynając od palmas (wyklaskiwania rytmu), poprzez kroki i elementy stepu, kończąc na ekspresji tancerza. Warsztat obejmuje 13 lekcji po 75 minut każda.

jeden warsztat - 13 spotkań po 75 min każde : 390 zł (obowiązują aktualne rabaty Instytutu Cervantesa)

 

 

Środowe zajęcia z techniki pomyślane są jako całość z możliwością uczestniczenia w obu lub tylko w jednej części (kastaniety / technika ciała)

Środy 18.30-19.20

technika ciała i ruchu poziom open

Zajęcia z techniki ciała i ruchu wspomagają praktykę tańca, wzmacniają aparat ruchu i zwiększają świadomość ciała. Praktyka pomaga również zabezpieczyć się przed kontuzjami dzięki poprawieniu równowagi, siły i elastyczności ciała oraz bardziej świadomym wykonywaniu elementów tanecznych. Dobór ćwiczeń dostosowany jest do potrzeb tańca flamenco. Strój do zajęć sportowy, bez obuwia. Zajęcia obejmują wyłącznie praktykę, bez choreografii. Warsztat obejmuje 13 lekcji po 50 minut każda.

jeden warsztat - 13 spotkań po 50 min każde : 260 zł (obowiązują aktualne rabaty Instytutu Cervantesa)

 

Środy 19.30 -20.20

technika gry na kastanietach od podstaw

Kastaniety są jednym z elementów najbardziej charakterystycznych dla tańca hiszpańskiego. Gra na kastanietach towarzyszy zarówno tańcom wszystkich czterech technik wchodzących w skład Danza Española: flamenco, folklorowi, klasycznemu baletowi hiszpańskiemu (escuela bolera) oraz clásico español (stanowiącej fuzję flamenco i tańca klasycznego), jak i instrumentalnym utworom muzyki hiszpańskiej. Zajęcia zawierać będą podstawy techniki gry na kastanietach, w następnej kolejności podstawowe elementy tańca z kastanietami. Warsztat obejmuje 13 lekcji po 50 minut każda.

 

jeden warsztat - 13 spotkań po 50 min każde : 260 zł (obowiązują aktualne rabaty Instytutu Cervantesa)

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
 

Zajęcia prowadzi Małgorzata Matuszewska - cv artystyczne kliknij TUTAJ.

lokalizacja: ul. Nowogrodzka 22 przy stacji metra Centrum, sala tańca p.IV

zapisy i pytania: warsztat@ntf.pl w razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 603 648 109

opłaty za warsztaty prosimy wpłacać na konto Instytutu Cervantesa numer: 69 1240 5950 1111 0000 4767 2781

Można również dokonywać płatności kartą kredytową w sekretariacie (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00)

RABATY:

obowiązują aktualne rabaty Instytutu Cervantesa (od 5% do 10%) szczegółowy opis poniżej oraz na stronie Instytutu Cervantesa KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 POZOSTAŁE INFORMACJE

Cykl warsztatów w Instytucie Cervantesa w Warszawie (ul. Nowogrodzka 22) odbywa się regularnie od wiosny 2015 roku w ciągu roku szkolnego w dwóch niezależnych  semestrach: zimowym (październik - luty) oraz letnim (marzec- czerwiec) z krótką przerwą między semestrami. Każdy cykl i każdy semestr stanowią zamkniętą całość dając możliwość uczestniczenia w wybranej ilości spotkań bez konieczności kontynuacji. Dodatkowo organizowane są krótkie cykle warsztatów poszerzajace standardową ofertę. Maksymalna ilość osób w grupie to 10.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Matuszewska - cv artystyczne kliknij TUTAJ. W ramach współpracy zapraszanie są również do prowadzejnia warsztatów artyści hiszpańscy.

 

ABY ZOBACZYĆ  OPIS TECHNIK  - KLIKNIJ TUTAJ

Autorskie Teksty o Tańcach Hiszpanii ułatwią Ci lepszą orientację w programie zajęć. Aby otworzyć teksty Małgorzaty Matuszewskiej KLIKNIJ TUTAJ

 

 

DODATKOWE INFORMACJE O WYDARZENIACH DLA DZIECI KLIKNIJ TUTAJ

Tematy zrealizowane w ramach poprzednich warsztatów tańca w Instytucie Cervantesa (od marca 2015):

 • Małgorzata Matuszewska: Hiszpański: podstawy gry na kastanietach, clasico español podstawy, technika ciała i ruchu,  Flamenco: tangos de Málaga, fandangos, guajira z wachlarzem, bulerías, tangos, rumba flamenca, technika tańca - poziom początkujący / podstawowy, sevillanas, blok intensywny: tangos, sevillanas i podstawy gry na kastanietach, zajęcia dla dzieci z tańca hiszpańskiego

 • Elvira Gutiérrez: podstawy technik tańca: clasico español i escuela bolera
 • Manolo Albarracín: bulerías od podstaw

  

Tematem Cykli prowadzonych w ramach warsztatów są różne formy tańca hiszpańskiego: flamenco, clasico español, escuela bolera, hiszpański taniec dawny, gra na kastanietach, zajęcia z tańca dla dzieci, taniec meksykański (tańce Nowej Hiszpanii)

Zajęcia odbywają się w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 22 w siedzibie Instytutu Cervantesa w Warszawie na IV piętrze, w specjalnie przygotowanych dla nas pomieszczeniach.

UDOGODNIENIA:

 • lokalizacja: tuż przy satcji metra Centrum
 • cena: atrakcyjna cena za godzinę zegarową zajęć
 • opłaty: możliwość płatności kartą kredytową
 • rabaty: według aktualnego cennika kursów Instytutu Cervantesa w Warszawie
 • biblioteka: promocyjna opłata za kartę biblioteczną (50zł za rok); możliwość wypożyczania m.in. płyt cd i dvd z muzyką i tańcem np. flamenco

 

 


Pages


Tags Cloud


Social Networking